Головна » Статті » Мої статті

Мінсоцполітики розробило законопроект щодо гарантій виплат зарплат у випадку банкрутства
Мінсоцполітики розробило законопроект щодо гарантій виплат зарплат у випадку банкрутства
29.07.2013 | 17:26 
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Мінсоцполітики розробило і вже направило на погодження до інших центральних органів виконавчої влади проект закону, яким передбачається створення механізму гарантування з виплати заробітної плати у разі банкрутства підприємства. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час прес-конференції у Кабінеті Міністрів.

«Мінсоцполітики розробило і вже направило на погодження до інших центральних органів виконавчої влади проект закону, яким передбачається створення механізму гарантування, що дасть людині можливість отримати чесно зароблені кошти навіть у випадку банкрутства підприємства, на якому вона працює», – заявила Наталія Королевська.

За словами Міністра, фактично йдеться про механізм, який дозволить у стислий термін ліквідувати майже половину боргового тягаря по зарплатах. Так, протягом останніх 15 років величезною проблемою є заборгованість підприємств-банкрутів. Станом на 1 липня борги цих підприємств складали 404,9 млн. грн. або 40,9% від загального обсягу боргів.

«Поряд з вирішенням поточних питань, ми шукаємо способи розв’язати системні проблеми заборгованості, які накопичувалися роками. Для цього необхідно застосовувати новаторські підходи. Зокрема, ми пропонуємо ліквідувати ці борги за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття», – уточнила вона.

Як наголосила Наталія Королевська, під час розробки пропозицій щодо гарантійної установи було вивчено найкращий європейський досвід, зокрема Німеччини, Франції, Бельгії, Чехії, Естонії. «Робота установ-гарантів передбачена Конвенцією № 173 МОП про захист вимог працівників у разі неплатоспроможності роботодавця, а також рекомендаціями МОП. Поки що Україна тільки частково приєдналася до цієї Конвенції, зокрема, без врахування положень про гарантійну установу», – зазначила Міністр.

Довідково

Механізм погашення заборгованості по зарплаті у разі банкрутства підприємства

1. Компенсаційна виплата здійснюватиметься після завершення процедури ліквідації та затвердження судом ліквідаційного балансу і звіту ліквідатора

2. Сума гарантійної виплати – сума не задоволених вимог працівника щодо виплат, які передбачені законодавством про працю (відповідно до вимог Конвенції МОП № 173):

- заробітна плата працівника за останні 2 місяці роботи до порушення справи про банкрутство чи до його звільнення, але не більше ніж 2 мінімальні заробітні плати;

 - грошова компенсація за невикористану відпустку (за останні 6 місяців), але не більше ніж 0,5 мінімальної заробітної плати;

 - гарантійні та компенсаційні виплати (вихідна допомога, оплата лікарняного тощо), але не більше ніж 2 мінімальні заробітні плати.

Максимальний розмір гарантійної виплати – 4,5 мінімальних заробітних плати у розмірі, що діє на день виплати (2013 р. – 5161,5 грн. (1147 грн. х 4,5).


Категорія: Мої статті | Додав: Адвокат (29.07.2013)
Переглядів: 492 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: